Trójmiasto - Wiadomości z Trójmiasta – Trojmiejsko.pl
MUZYKA

Open'er Festival w nowym terminie

Ze względu na trwający globalny kryzys epidemiczny, w trosce o bezpieczeństwo uczestników jak i wszystkich pracujących na festiwalu, a także w obliczu decyzji administracyjnych władz, Open'er Festival 2020 nie odbędzie się.

– Ciężko nam sobie wyobrazić lato bez Open'era. Nie pamiętamy takiego. Ale już wybiegamy myślami i marzeniami w przyszłość. Już spotykamy się z Wami wszystkimi w Gdyni i znów czujemy tę energię, nieporównywalną z niczym innym - czytamy w oświadczeniu organizatorów festiwalu.

To będzie pierwsze lato bez Open'era od 2002 roku. Dziwne i dewastujące uczucie... Mrok i smutek

– pisze Mikołaj Ziółkowski, twórca festiwalu Open'er.

– Festiwale letnie to wszystko czego koronawirus nienawidzi. To emanacja życia, to muzyka i sztuka przeżywana razem, to wolność i radość. To celebracja zarówno wspólnoty jak i indywidualizmu. Tę rundę wirus wygrał, ale spokojnie, nie z takimi problemami ludzkość już sobie radziła. Zaraz wracamy. I będzie to powrót spektakularny! – zapewnia Ziółkowski. – Obiecuję, że już od dzisiaj, wraz z całym zespołem Alter Art, będziemy pracowali każdego dnia, aby Open'er był jeszcze lepszy, jeszcze ciekawszy i jeszcze silniejszy. Wykorzystamy ten czas dobrze. Będziemy z Wami w nieustannym kontakcie, mamy sporo nowych pomysłów i zaczynamy wspólne przygotowania do edycji 2021!

Przez 19 lat Open'er stał się jednym z najważniejszych elementów lata w Polsce, kilkakrotnie nagradzany jako Best Major Festival w Europie, buduje kolejne pokolenia festiwalowiczów. Co roku na lotnisku Gdynia-Kosakowo, od zera i po wielu miesiącach przygotowań, powstaje festiwalowy świat, w którym przez kilka dni pojawia się od 120 do 140 tysięcy ludzi. Niezwykle zaangażowana open'erowa społeczność cieszy się wolnością, a muzyka przenika się z teatrem, kinem, muzeami, modą oraz dyskusjami na najważniejsze tematy obywatelskie.

Open'er jako część Trójmiasta

Open'er to również ważny element kultury. A to ona jest kołem zamachowym rozwoju, angażuje, spaja lokalne społeczności, determinuje to kim i jacy jesteśmy. Open'er jest też znaczącym elementem polskiej i lokalnej gospodarki. To bardzo ważny punkt ekonomicznego życia Gdyni, Trójmiasta i całego województwa pomorskiego, angażujący lokalne hotele, gastronomię, sklepy, dostawców usług i produktów, taksówkarzy, lotniska, transport krajowy i regionalny oraz wiele innych podmiotów.

Na samym festiwalu pracuje blisko 8000 osób. Przez kilka dni każdego roku Trójmiasto funkcjonuje, żyje i oddycha w rytmie Open'era. Na początku lipca wiele polskich miast pustoszeje - jesteśmy nad morzem, w Gdyni. I uwielbiamy ten moment najbardziej na świecie.

Co z biletami?

Nowe daty najbliższej odsłony festiwalu to 30 czerwca – 03 lipca 2021 roku. Już niebawem będą dostępne bilety na Open'er 2021, natomiast wszystkie bilety zakupione na Open'er 2020 również pozwalają uczestniczyć w edycji 2021.