Trójmiasto - Wiadomości z Trójmiasta – Trojmiejsko.pl
KSIĄŻKA

Depresja oczami nastolatki

Znana widzom YouTube’a i Instagrama influencerka szczerze opowiada o dorastaniu w rodzinie z problemem alkoholowym, o swoich nastoletnich zmaganiach z depresją, próbach samobójczych, pobytach w szpitalach psychiatrycznych, autodestrukcyjnych myślach i uzależnieniu od miłości.

Popularna Sukanek, czyli Justyna Suchanek, odważnie pisze w książce o swojej drodze do zdrowia psychicznego, m.in. o tym, jak dzięki pomocy terapeutów i samoświadomości uporządkowała swoje uczucia, zakończyła niezdrowe relacje i pokochała samą siebie. Jej książka „Jak się nie zabić i nie zwariować” to również opowieść o tym, że warto prosi o pomoc. I nigdy nie wolno rezygnować z samego siebie.

Czujesz czasami, że nikt Cię nie rozumie? Że jesteś tylko problemem i byłoby lepiej, gdyby Cię nie było? Nie wiesz jak wypełnić pustkę, którą nosisz w środku? Wydaje Ci się, że czujesz się tak tylko ty?

Sukanek świetnie zna te myśli – towarzyszyły jej, od kiedy tylko pamięta. I nie będzie kłamać, nie było jej łatwo. Ale jednego jest pewna - życie może jeszcze Cię pozytywnie zaskoczyć. Pozwól sobie pomóc. Masz prawo do szczęścia – zapewnia Sukanek - więc odważ się z niego skorzysta

Kim jest autorka książki

Justyna Suchanek, znana jako Sukanek jest youtuberką, influencerką, montażystką i fotografką. W 2014 roku utworzyła kanał na YouTubie, na którym publikuje vlogi, autorskie charakteryzacje oraz teledyski. W swoim cyklu „Szczerze o…” często porusza kontrowersyjne tematy, takie jak depresja, samobójstwo czy autodestrukcja. Na swoim profilu na Instagramie często podejmuje się tematów, których inni wolą unikać - pokazuje nie tylko same dobre chwile, ale i te najgorsze.

Autorka motywuje i inspiruje ludzi do walki o lepsze życie. Dzięki temu wielu z nich sięgnęło po odpowiednią pomoc i z każdym dniem radzi sobie coraz lepiej.